Steril Havalandırma Sistemi

Volker Film filtreler ile steril havalandırma

Volker film filtreleri  otel, AVM hastane ve benzeri yapılarda basınç değişimine neden olmadan ve yüksek sirkülasyon yaratmadan mikrop ve virüslerden ari steril bir ortam oluşturulmasını sağlar.


Volker film filtreleri havalandırma yapılan tüm otel odaları, lobi, restoran ve benzeri alanlarda bulunan fankoil’lerin çıkışına ve havalandırma santrallerinin girişine takılmaktadır. Bu filtreler yine Volker’in patentli ürünü olup piyasada yaygın olarak kullanılan hepa filtrelerden daha etkilidir. Mikrop ve virüsleri geçirimsizlik oranı 2,000,000’da 1’dir. Ayrıca suyla yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu filtreler suyu tutma özelliğine de sahip olduğu için tesisat ve klimalardaki yoğuşmayı da önlemekte ve arızaları da büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır.


Bu işletmelerin santrallerinin içerisine isteğe bağlı olarak ultraviole ışın kabini ilave edilmesi halinde dışarıdan alınan taze havanın içerisindeki bütün virüs ve mikroplar da ortam havasından arındırılmış olur ve havalandırma yapılan yapı ve mekanlar sıhhi ve steril bir ortama dönüşür.